Category: Uncategorized

Çfarë ndodhë me beben kur nëna qanë?

  • Comment : 0

Dihet se ushqimi që nëna konsumon ndikon te bebja, mirëpo a e dini se edhe emocionet tuaja ndikojnë te bebja në barkun tuaj? Studimet e ndryshme tregojnë se kur nëna qan, kjo prek edhe frytin dhe i transmeton bebes emocione te njëjta. Ndërkaq, edhe më serioze bëhet kur nëna kalon faza të depresionit. Në raste […]

E shtuna mbrëma ishte mbrëmja më e pike e boksit ndoshta në historinë e këtij sporti. Adhuruesit e këtij sporti luftarak nuk kanë vonuar shumë për të shpallur Anthony Joshuan si Muhamed Aliun e ri pasi fotografia e famshme e nokautit të Joshuas dhe Aliut qarkulloi në të gjitha rrjetet sociale me krahasimin për ngjashmërine […]

Anthony Joshua ka qenë gjithmonë luftëtar. Por, fati i tij nuk ishte i destinuar të jetë sportist i madh. Para se të konkurronte të bëhej kampion bote për pesha të rënda, përleshjet e quan atë në anën e errët. Si adoleshent, ai është kapur shpesh në rrugë në qytetin e tij të lindjes, Watford, Herts. […]

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se “amanetet e dëshmorëve na obligojnë që të tregohemi të pakompromis në mbrojtjen e shtetit dhe se vetëm ata që harrojnë u përsëritet historia”. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, pas homazheve të bëra në Prekaz, ka thënë se sakrifica e heronjve të Kosovës për lirinë dhe vendin […]

Katër stile flokësh për nuset

  • Comment : 0

Në sfilatën e javës së modës në New York kishte edhe shumë modele mahnitëse flokësh për nuset. Nuset me flokë kare ose gjysmë të gjata, ky model është për ju! Ishin shumë të bukura valëzimet e krijuara nga floktari Antonio Corral Calero. Nëse do ta realizosh vetë, hidhi flokët në një anë, pastaj mbështill tufëza […]

Pas 10 ditëve që kanë kaluar për parashtrimin e Ankesave, konsorciumi italiano – slloven ‘Leitner AG SPA & FILAV SA’, si operatori fitues për ndërtimin e projektit, pritet që të nënshkruaj një marrëveshje me Komunën e Pejës për kohën dhe procedurën se si do të kryhen punët. Telegrafi merr vesh se Komuna e Pejës, i […]

Të gjithë e dinim para ndeshjes se ”meçi i shekullit” ndërmjet Vladimir Klitschkos dhe Anthony Joshuas do të kushtonte shumë. Dhe tani, mediat britanike kanë zbuluar shumën që do ta marrë fituesi i këtij, pra Anthony Joshua. Ashtu siç bën të ditur Telegraph, Joshua ka fituar plot 15 milionë euro me këtë triumf. Momenti më […]

Boksieri britanik, Anthony Joshua, ka zbuluar se ai i ka thënë Wladimir Klitschkos para ndërprerjes së duelit se do ta nokautonte. Joshua është parë duke i thënë diçka Klitschkos në raundin e 10-të dhe të 11-të, kurse tash ka zbuluar vet britaniku se e kishte paralajmëruar ukrainasin për disfatën. Klitschko ishte drejt një fitore me […]

Shqipe Pantina i kërkoi sot ATK-së që të mos ndërpritet procesi i pagesave për qytetarët që grumbullojnë kuponë fiskalë. Në mbledhjen e Komisionit për Buxhet dhe Financa ku për grumbullimin e kuponëve fiskalë raportoi kreu i Administratës Tatimore të Kosovës Sakip Imeri, deputetja Shqipe Pantina kërkoi që të mos ndërpritet praktika e pagesës për qytetarët […]

Northwestern Memorial Hospital, Chicago

  • Comment : 0

Northwestern Dedication Healing center (NMH) is a scholastic medicinal focus doctor’s facility where the patient starts things out. NMH is an association of guardians, speaking to for all intents and purposes each medicinal claim to fame, who seek to reliably exclusive requirements of value, cost-viability and patient fulfillment. We have earned Magnet acknowledgment for nursing […]