loading...
loading...
loading...
Ja sa para i ka fituar Joshua pas fitores ndaj Klitschkos – ­

Ja sa para i ka fituar Joshua pas fitores ndaj Klitschkos

Ja sa para i ka fituar Joshua pas fitores ndaj Klitschkos

Të gjithë e dinim para ndeshjes se ”meçi i shekullit” ndërmjet Vladimir Klitschkos dhe Anthony Joshuas do të kushtonte shumë.

Dhe tani, mediat britanike kanë zbuluar shumën që do ta marrë fituesi i këtij, pra Anthony Joshua.

Ashtu siç bën të ditur Telegraph, Joshua ka fituar plot 15 milionë euro me këtë triumf.

Momenti më prekës pas humbjes së Wladimir Klitschkos nda Anthony Joshua, është ngushëllimi nga i vëllai i tij, Vitali.

Vitali që ka qenë tre herë kampion bote në peshat e rënda, është parë i mëritur teksa ngushëllonte vëllanë e tij më të vogël, që nuk arriti të rimarr titullin e botës në boks..

“Unë ende e shikoj vetën në reprizë, sepse gjithmonë tentoj të përmirësoj paraqitjen time”, ka thënë Buffer.

Raportohet se vlera e pasurisë së tij është 367 milionë euro, ndërsa për një hapje dhe mbyllje të meçit të rëndësishëm, si në rastin mes Joshuas dhe Klitschkos, paguhet 4.5 milionë euro. /Telegrafi/

biislim-krasniqigmail-com